Παρασκευή 29 Αυγούστου 2014

Σταμάτησε στα τέσσερα γκολ η ΑΕΚ

Καταιγιστική ήταν η ΑΕΚ στον πρώτο της αγώνα με το Φωκικό, για την Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Δέλλα, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, συνέτριψε την Παρασκευή με 4-0 τον σύλλογο της Άμφισσας στο ΟΑΚΑ, δίνοντας έτσι διαδικαστικό χαρακτήρα στον αγώνα ρεβάνς.

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Κολοβέτσιο, ενώ ο Πλατέλλας διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του στο 57’.

Ο Μπαρμπόσα βρήκε δίχτυα στο πρώτο του επίσημο ματς με την «Ένωση», κάνοντας το 3-0 στο 68ο λεπτό, με τον Ανάκογλου να βάζει στο 71’ το «κερασάκι στην τούρτα».

ΑΕΚ (Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Κορδέρο, Ανάκογλου (80' Ρόβας), Πλατέλλας (Μ. Ντούνης), Μπαρμπόσα, Ντακόλ (60' Ζόριτς), Αραβίδης

Φωκικός (Μαντανάς): Γιαννικόγλου, Μουστάκης, Καντούτσης (60' Καρυπιάδης), Παπαδόπουλος, Δημητρίου, Σαϊν (87' Κορκοτζέλος), Σκαρίμπας, Γκατσέσα, Καλλέργης, Πολυχρονάκης, Χαριτίδης (74' Ντάμπος).