Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

Live: Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0 (38΄Ντομίνγκεζ- 55' Κάμπελ) Τελικό

To enet.gr είναι στο «Γ. Καραϊσκάκης» και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου αγώνα για τους «16» του Champions League ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Τελευταία ενημέρωση:
Ο Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 χάρη στο τέρμα του Τσόρι απ' το 38'. Δεν έχει απειληθεί καθόλου η ομάδα του Μίτσελ!

Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»

9:10 Ο Ολυμπιακός στις 21:45 φιλοξενεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων για τους «16» του Champions League.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει Ρομπέρτο, Σαλίνο, Χολέμπας, Μανωλάς, Μαρκάνο, Μανιάτης, Εντινγκά, Κάμπελ, Ντομίνγκεζ, Πέρεζ, Ολαϊτάν

9:12 Από την άλλη, η Μάντσεστερ θα αρχίσει την αναμέτρηση με τους...Ντε Χέα, Εβρά, Φέρντιναντ, Σμόλινγκ, Βίντιτς, Κάρικ, Γιάνγκ, Κλέβερλι, Βαλέντσια, Ρούνεϊ και Φαν Πέρσι

9:14 40 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα και  το «Γ. Καραϊσκάκης» είναι γεμάτο

9:30 Βρισκόμαστε στην τελική... ευθεία για την έναρξη του ματς

9:45 Όλο το «Γ. Καραϊσκάκης» είναι ερυθρόλευκο, στις θύρες σχηματίζονται "ΟΣΦΠ", "Ολυμπιακός", "Θύρα 7" με άσπρα και μαύρα γράμματα...Τρομερός ο κόσμος του Ολυμπιακού!
Έχουμε  σέντρα

9:47 Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, ο Εβρά στο 3' της αναμέτρησης

9:53  Πρώτο αναγνωριστικά λεπτά στο ματς, χωρίς φάση όμως

9:54 Ο Ολυμπιακός απειλεί...Τελευταία στιγμή στο 8', ο Βίντιτς έκοψε τον Τσόρι που ήταν έτοιμος να σκοράρει!

9:59 Στο 13' το ματς, η Γιουνάιτεντ προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό καθώς ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά.

10:03 Μετά από κόρνερ για τη Μάντσεστερ στο 16' ο Κλέβερλι έκανε το σουτ με την μπάλα να πηγαίνει άουτ.

10:06 Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι η Γιουνάιτεντ μετά το εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού.

10:06 Σουτ του Μανιάτη στο 21' που δεν ενόχλησε τον Ντε Χέα που μπλόκαρε εύκολα

10:09  Έχουν ανέβει αρκετά οι Άγγλοι, που κυκλοφορούν την μπάλα και προσπαθούν να δημιουργήσουν κινδύνους στην εστία του Ρομπέρτο

10:11 60% -40% η κατοχή υπέρ των Άγγλων

10:1226' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Πέρες συνέκλινε ωραία, έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής και διαγώνια, με την μπάλα να φεύγει στο εξωτερικό μέρος της εστίας του Ντε Χέα

10:16 Είμαστε στο 30' και το σκορ παραμένει 0-0 . Καλός ο Ολυμπιακός, έχει κλείσει τη Γιουνάιτεντ και ουσιαστικά δεν έχει απειληθεί

10:22 Γκολ για τον Ολυμπιακό!!!! Ο Μανιάτης έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Ντομίνγκεζ και να καταλήγει στα δίχτυα της Μάντσεστερ στο 38΄

10:28 40' Παραλίγο να γίνει... ζημιά για τον Ολυμπιακό. Ο Ρούνεϊ εκτέλεσε το φάουλ, ο Μανωλάς έπιασε μια κεφαλιά με σκοπό να διώξει και για λίγο πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια του εξουδετερωμένου Ρομπέρτο η μπάλα

10:31 Τέλος του πρώτου μέρους! Μπροστά ο Ολυμπιακός με 1-0.

10:48 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! Καμία αλλαγή και για τις δύο ομάδες

10:54 Συμπληρώσαμε  52 λεπτά αγώνα και ο Ολυμπιακός πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο

10:56 Γκολ για τον Ολυμπιακό! Ο Κάμπελ έκανε εξαιρετική ενέργεια και με τρομερό σουτ στο 55' κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό!

11:02 Έτσι όπως είναι μέχρι στιγμής  η εικόνα του αγώνα ο Ολυμπιακός δείχνει να μπορεί να φτάσει και σε τρίτο τέρμα εν αντιθέσει με την Μάντσεστερ που δείχνει να τα έχει χαμένα.

11:03 60' Αλλαγές για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Βαλένσια και Κλέβερλι οι Γουέλμπεκ και Καγκάβα...

11:07  Σουτ του Μανιάτη με την μπάλα να πηγαίνει άουτ στο 65'

11:09  Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 67, ο Ολαϊτάν έκανε το σουτ με την μπάλα να πηγαίνει λίγο άουτ.

11:10 Αλλαγή στο 67'για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Κάμπελ.

11:16 Aκόμα 18 λεπτα πριν την λήξη του αγώνα. Στο 72'Ατομική ενέργεια του Χολέμπας από τα αριστερά έκανε την σέντρα υπό την πίεση του Σμόλινγκ, η μπάλα έφυγε εκτός αγωνιστικού χώρου.

11:18 Αλλαγή για τον Ολυμπιακόστο 76'. Ο Τσόρι αποχωρεί. Ο Μασάντο στο παιχνίδι.

11:24 Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάντσεστερ όταν στο 82' ο Φαν Πέρσι από κοντά έστειλε την μπαλα άουτ στην πρώτη φάση της Γιουνάιτεντ. Αυτή ήταν η πρώτη ευκαιρία της Γιουνάιτεντ στο δεύτερο 45λεπτό.

11:26 H Μάντσεστερ πιέζει ασφυχτικά τα τελευταία λεπτά

11:27 Αλλαγή στο 85' για τον Ολυμπιακό. Ο Πέρες εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη θέση του ο Βαλντές.

11:34 Επικίνδυνη φάση για τον Ολυμπιακό  H Μάντσεστερ σε  oργανωμένη επίθεση της έφτασε κοντά στο να απειλήσει  Η μπάλα έφτασε στη μικρή περιοχή αλλά εκεί ο Ρομπέρτο "καθάρισε" τη φάση.

11:36 Τέλος της αναμέτρησης!! Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό με 2-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η... κατάληξη από το εκπληκτικό σουτ του Τζόελ Κάμπελ στα δίχτυα του Ντε Χέα για δεύτερη φορά στον αγώνα Η... κατάληξη από το εκπληκτικό σουτ του Τζόελ Κάμπελ στα δίχτυα του Ντε Χέα για δεύτερη φορά στον αγώνα Η πολύ καλή ενέργεια του Ντομίνγκεζ, σταμάτησε στον Βίντιτς στα πρώτα λεπτά του αγώνα Η πολύ καλή ενέργεια του Ντομίνγκεζ, σταμάτησε στον Βίντιτς στα πρώτα λεπτά του αγώνα Το εντυπωσιακό κορεό του αποψινού αγώνα! Το εντυπωσιακό κορεό του αποψινού αγώνα! To 1-0 του Τσόρι... To 1-0 του Τσόρι... ...και ο πανηγυρισμός του σκόρερ! ...και ο πανηγυρισμός του σκόρερ! Eικόνα μέσα από το Γήπεδο αυτή την στιγμή Eικόνα μέσα από το Γήπεδο αυτή την στιγμή Ο πανηγυρισμός του Κάμπελ Ο πανηγυρισμός του Κάμπελ