Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2013

Συνεχίζει να προβληματίζει ο Παναθηναϊκός

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός στο φιλικό του παιχνίδι με αντίπαλο την Παναχαϊκή γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 σκορ από τους Αχαιούς την Κυριακή στην Πάτρα.

Οι «πράσινοι», οι οποίοι αγωνίστηκαν για πρώτη φορά με τους νεοαποκτηθέντες Πράνιτς, Ατζαγκούν και Μπαλμπόα, έδειξαν σε ακόμη ένα ματς ότι υστερούν στο δημιουργικό κομμάτι.

Μάλιστα σε πολύ κακή ημέρα βρήκε ο γκολκίπερ του «τριφυλλιού», Στέφανος Κοτσόλης, καθώς φέρει ευθύνη και στα δύο τέρματα που δέχτηκε.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με γκολ στο 12' του Σιτόε και στο 31' του Μπόζιτς.
Στο 83' ο Μουζακίτης κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Νάνο το εκτέλεσε, βλέποντας τον Λαζαρίδη να αποκρούει την μπάλα.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναθηναϊκός κατάφερε να μειώσει όταν ο Μουζακίτης σέντραρε, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, βρήκε και στον Βιγιαρέχο κι έτσι με αυτογκόλ διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.