Τρίτη 30 Οκτωβρίου 2012

Νίκη-πρόκριση για τη Νίκη Βόλου στο Κύπελλο

Σπουδαία νίκη σε μια δύσκολη έδρα πέτυχε σήμερα η Νίκη Βόλου, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Συγκεκριμένα, η Νίκη Βόλου έφτασε στη νίκη-πρόκριση 1-0 επί της Αναγέννησης στα Γιαννιτσά με όμορφο γκολ του Τάντιτς στο 68'.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για γκολ του Σερέτη στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, το οποίο δεν κατακυρώθηκε, σε μια φάση που φαίνεται η μπάλα να περνάει οριακά την γραμμή.
Στην 3η φάση του Κυπέλλου, η Νίκη Βόλου θα αντιμετωπίσει τον Πανθρακικό σε διπλούς αγώνες.
Αναγέννηση Γιαννιτσών (Νίκος Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Σκέμπης, Τσιάμης, Σπαθάρας, Χατζόγλου, Σερέτης, Ιορδανίδης, Φελίπε (73' Καρακάσογλου), Στεργίδης, Στεφανίδης, Φάμπιο.
Νίκη Βόλου (Περικλής Αμανατίδης): Βούρας, Ψιάνος, Μήτσης, Βέρτζος, Σαμαράς, Ριζογιάννης, Τάσιτς (13' λ.τ Χάμος), Πουρτουλίδης (86' Καρατζάς), Σκούφαλης, Γιάκομπ (63' Φλίγκος), Τάντιτς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 2η φάσης του Κυπέλλου:
Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδ.: 2-1 (Τοντόροφ 51', Γκουγκουλιάς 88'-Αχαλινόπουλος 1')
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Νίκη Βόλου: 0-1 (Τάντιτς 68')