Τετάρτη 26 Νοεμβρίου 2014

Ατλέτικο Μαδρίτης-Ολυμπιακός 2-0 (Hμίχρονο)

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (ΝΕΡΙΤ) ο κρίσιμος αγώνας του Ολυμπιακού κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, που διεξάγεται στο «Βιθέντε Καλντερόν», για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το ματς ξεκίνησε άσχημα για την ομάδα του Μίτσελ, καθώς μόλις στο 9ο λεπτό η εστία της παραβιάστηκε από τον Ραούλ Γκαρθία, έπειτα από λάθος μεταβίβαση του Ρομπέρτο, ενώ στο 38ο λεπτό ο Μάντζουκιτς διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, σε μία φάση που ο Μποτία κλώτσησε... αέρα στην προσπάθειά του να διώξει.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο «Βιθέντε Καλντερόν» βρίσκεται, προκειμένου να παρακολουθήσει διά ζώσης το εν λόγω ματς, και ο μεγαλομέτοχος της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ, Βαγγέλης Μαρινάκης. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Γιουβέντους δοκιμάζεται στην έδρα της Μάλμε. Το σκορ μέχρι στιγμής στη Σουηδία είναι 0-0.