Τρίτη 26 Απριλίου 2016

Ο... τρομοκράτης έστειλε την ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου

Ο Ράφικ Τζιμπούρ, ο οποίος ήταν... ξεγραμμένος επί Πογιέτ, έμελλε να είναι ο παίκτης που θα έστελνε την ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο «τρομοκράτης» μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι δικαιώνοντας τον Μανωλά για αυτήν την κίνησή του, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 1-1, που σε συνδυασμό με τη νίκη 1-0 στο ΟΑΚΑ χάρισε στους «κιτρινόμαυρους» το πολυπόθητο εισιτήριο.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 68' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρίτο, ωστόσο δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν την πρόκριση στην παράταση, καθώς ο Τζιμπούρ «χτύπησε» ένα λεπτό πριν την κανονική διάρκεια του επαναληπτικού.

Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-1

Γκολ:
68' Μπρίτο (Ατρόμητος), 89' Τζεμπούρ (ΑΕΚ)