Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

Το πανόραμα της 13ης αγωνιστικής Σούπερ Λίγκα: Συνεχίζει το σερί του ο Ολυμπιακός, νίκες για ΑΕΚ, ΠΑΟ, και ΠΑΟΚ

Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος

Συνεχίζει το αήττητο σερί του ο Ολυμπιακός που έχει καταφέρει να πετύχει το απόλυτο σε 12 αγώνες. Αν και δυσκολεύτηκε αυτή τη φορά απέναντι στον μαχητικό Πανθρακικό κατάφερε να επικρατήσει με 4-3, έχοντας πιθανόν το μυαλό του στον «τελικό» της Τετάρτης με την Άρσεναλ για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 1-0 της Βέροιας σε παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και χάρισε τους βαθμούς στους «πράσινους» σημείωσε στο 86ο λεπτό ο Νίκος Καρέλης.

Σε παιχνίδι που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 της Καλλονής. Το σκορ άνοιξε στο 5’ ο Τζεμπούρ, ενώ δύο γκολ σημείωσε στο 19’ και το 62’ ο Αραβίδης.

Νικητής έφυγε από την Ήπειρο ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης μπήκε στο 67ο λεπτό από τον Μίνγκα.

Τέλος στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε δύσκολα του Πανιώνιου με 2-1. Για τον «Δικέφαλο του Βορρά» άνοιξε το σκορ στο 11’ ο Μακ, ενώ ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 47’ με τον Οικονόμου, για να δώσει την λύτρωση στους γηπεδούχους ο Τζαβέλλας στο 87'.