Σάββατο 5 Απριλίου 2014

Η ΑΕΛ κυπελλούχος Γ΄ Εθνικής

ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟ ΜΕ 2-1

κυπελλούχος Γ’ Εθνικής αναδείχθηκε στη Λιβαδειά. Στον τελικό της διοργάνωσης κέρδισε τον Πανελευσινιακό με σκορ 2-1. Μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο Γκούρτσας κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Στεφανίδης και έκανε το 1-0. Στο 22΄ όμως ο Πανελευσινιακός ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο. Ο Κουσκουνάς κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε ο ίδιος γράφοντας το 1-1. Η ΑΕΛ προηγήθηκε εκ νέου στο 29’ με τέρμα του Στεφανίδη. Την ΑΕΛ χειροκρότησαν εκατοντάδες φίλοι της που ταξίδεψαν στην Λιβαδειά ενώ υπήρξε ένταση στην κερκίδα, λίγα λεπτά μετά την έναρξη του ματς.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΕΛ (Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πατινιώτης (71' Σαββίδης), Τσεμπερίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας (88’ Αραμπατζής), Καρακατσάνης (61΄ Πλιάγκας).
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Μπάμπης Χαραλαμπίδης): Τσαλκιτζίδης, Ριζογιάννης (60΄ Δουκάκης), Κοκκίνης, Κουμπαρούλης, Παπαπαναγιώτου, Στουρνάρας, Σουλελές (70΄ Ουέλιγκτον), Μακρίδης, Κουσκουνάς, Γιαννούλης (46΄ Κωνσταντινίδης), Αλεξανδρόπουλος.